Байерн с аванс от 6 точки след издънка на Лайпциг

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
19:31, 18 ное 2017, Автор: , Преглеждания:14

Артуро Видал

Отборът на Байерн Мюнхен записа пета поредна победа в Бундеслигата, след като надигра с 3-0 Аугсбург в дербито на Бавария, което бе от 12-ия кръг.

Резултатът на „Алианц Арена“ бе открит в 31-ата минута. Голмайстор стана Артуро Видал, който се възползва от страхотно меле в наказателното поле на гостите и прати топката в мрежата. Седем по-късно Видал се отличи с чудесен пас към Роберт Левандовски, а полякът отбеляза безкомпромисно за 2-0.

Четири минути след старта на второто полувреме Джошуа Кимих центрира фантастично от десния фланг и Левандовски с много техничен изстрел доведе нещата до 3-0.

РБ Лайпциг завърши наравно 2-2 като гост на Леверкузен в друга среща от кръга.

Тимо Вернер откри резултата с гол от дузпа в 13-ата минута. Малко преди почивката Доминик Кор изведе отлично Леон Бейли, който стреля покрай вратаря Гулаши за 1-1.

В 53-ата „червените бикове“ получиха втори наказателен удар, а точен този път бе Емил Форсберг. А домакините останаха с човек по-малко след червен картон на Хенрихс. Макар и с 10 души, Байер изравни в 74-ата минута чрез Кевин Фоланд, който стреля мощно от няколко метра след корнер.

След тези мачове Байерн остава лидер с 29 точки и авансът му пред втория Лайпциг бе увеличен на шест след равенството на „червените бикове“.