Барса спечели лесно в Леганес след вратарски грешки

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
20:14, 18 ное 2017, Автор: , Преглеждания:20

Луис Суарес

Барселона продължава уверения си път в Примера дивисион, след като надигра с 3-0 като гост тима на Леганес в двубой от 12-ия кръг.

Каталунците откриха резултата в 28-ата минута.  след сериозна грешка на вратаря Куеяр. Пако Алкасер се измъкна по десния фланг и центрира в наказателното поле, а стражът не видя добре топката и не успя да я избие. Там се намираше Луис Суарес, който вкара от непосредствена близост за 1-0.

В 60-ата минута Алкасер нанесе чудесен изстрел, но Пичу Куеяр изби кълбото. Топката отиде отново при Луис Суарес, който с красива странична ножица удвои аванса на гостите. В последната минута Паулиньо наказа грешка на отбраната на Леганес и от 6-7 метра отбеляза за 3-0.

Барса вече е с актив от 34 точки и остава убедително на върха на класирането. Домакините записаха трета поредна загуба и са девети със 17 пункта.