Дортмунд разочарова и в Щутгарт

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
00:30, 18 ное 2017, Автор: , Преглеждания:17

Йосип Брекало

Отборът на Борусия Дортмунд продължава с посредственото си представяне в Бундеслигата, след като падна с 1-2 при визитата си на Щутгарт в първия мач от 12-ия кръг на Бундеслигата.

Малко след началото на двубоя Март Бартра и Роман Бюрки направиха детинска грешка и подариха кълбото на Шадрак Аколо, който реализира на празна врата за 1-0.

Гостите можеха да изравнят в 35-ата минута след страхотен шут на Марио Гьоце от границата на пеналта, но вратарят на домакините внимаваше и изби топката.

В края на първото полувреме Дортмунд получи дузпа за игра с ръка на Павар. Андре Шюрле не успя да преодолее Цийлер, който отрази удара, но след това Макс Филип направи успешна добавка за 1-1.

Шест минути след почивката Йосип Брекало получи подаване вдясно, финтира Загаду, след което шутира леко, а вратарят Бюрки не се намеси добре и топката влетя в мрежата.

След успеха Щутгарт увеличи актива си на 16 точки и вече е 11-и, а Борусия е трети с 20