Истанбул загря за Лудогорец с пет гола във вратата на Галатасарай

Публикувано в: Турция, Футбол Свят
21:28, 18 ное 2017, Автор: , Преглеждания:268

Истанбул

Следващият съперник на Лудогорец в Лига Европа – турският Истанбул Башакшехир, загря с впечатляваща победа за мача си с българския шампион.

„Оранжевите“ надиграха с 5-1 гранда Галатасарай като домакини в супердербито на 12-ия кръг.

Башакшехир поведе в 25-ата минута след гол с глава на бранителя Джоузеф Атама, който засече центриране на Един Вишча. Три преди почивката босненецът записа още една асистенция, този път след подаване към Емануел Адебайор, който се разписа с глава за 2-0.

В 55-ата минута Бафетимби Гоми отбеляза много красив гол с изстрел с глава след центриране на Латовлевичи. Само 180 секунди по-късно Адебайор получи топката в наказателното поле, финтира защитник и с удар от 12 метра реализира за 3-1.

В 76-ата минута Адебайор оформи своя хеттрик след гол от дузпа. Секунди преди изтичане на редовното време Керим Фрай оформи крайното 5-1.

След този мача двата отбора имат по 26 точки и са на първите две места в класирането. Галатасарай е лидер заради по-добрата си голова разлика.

Както е известно, в четвъртък (23 ноември) турският тим ще гостува на Лудогорец в среща от петия кръг на Лига Европа.