Камбуров донесе ценна победа на Берое в Благоевград

Публикувано в: Берое, Избрано, Пирин Благоевград, Футбол България
15:59, 18 ное 2017, Автор: , Преглеждания:20

Мартин Камбуров

Отборът на Берое записа важна победа с 1-0 при визитата си на Пирин на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград в двубой от 16-ия кръг на Първа лига.

Гостите можеха да поведат в 33-ата минута, след като Карлос Охене засече красиво с пета центриране от корнер, но гредата спаси Благой Макенджиев. В края на първото полувреме Марко Адамович шутира от границата на пеналта, но право в ръцете на вратаря на домакините.

Втората част започна добре за тима на Александър Томаш. В 47-ата минута Педро Еуженио навърза двама бранители на Пирин и стреля, но топката не влезе в мрежата на „орлетата“.

В 58-ата минута Костадин Ничев имаше възможност да стреля от удобна позиция, но Душан Перниш реагира много добре и изби топката.

В 86-ата минута след центриране от корнер топката попадна в Мартин Камбуров, който се разписа с хубав удар за 1-0.

След този успех Берое се изкачи на четвърто място с 27 точки, Пирин е едва 12-и с 13 пункта.