Лудогорец превзе „Лаута“ след ранни попадения

Публикувано в: Избрано, Локомотив Пловдив, Лудогорец, Футбол България
20:29, 18 ное 2017, Автор: , Преглеждания:102

Лудогорец

Отборът на Лудогорец увеличи преднината си на върха на класирането в Първа лига на четири точки, след като надигра с 3-0 Локомотив Пловдив като гост на стадиона в квартал „Лаута“ в двубой от 16-ия кръг.

Шампионите убиха интригата още до 17-ата минута след два бързи гола. Първо в 13-ата Вандерсон подаде към Клаудио Кешеру, който от около точката на дузпата се разписа с техничен изстрел за 1-0.

В 17-ата Джоди Лукоки центрира от корнер. Абел Анисе игра с глава на първа греда и продължи към намиращия се в другия край на вратата Марселиньо. Оказал се абсолютно непокрит, капитанът на „зелените“ се разписа с лекота за 2-0.

В средата на второто полувреме Локо остана с 10 души след директен червен картон на Пламен Николов за грубо нарушение срещу Лукоки. Малко след това целият стадион потъна в мрак, след като осветлението изгасна изцяло. След 5-6 минутна пауза мачът бе подновен.

В 89-ата минута Джоди Лукоки навлезе по крилото, след което пусна към намиращия се на дузпата Жоао Пауло, който засили коженото кълбо към незащитения ъгъл на Мори Диао за крайното 3:0.

След този успех Лудогорец има 39 точки и остава лидер в подреждането. Локо е девети с 20 точки.