Пламен и Локо убедителни срещу Скримов и Нова

16:14, 18 ное 2017, Автор: , Преглеждания:43

Пламен Константинов

Отборът на Пламен Константинов – Локомотив Новосибирск, прегази с 3-0 (25:19, 25:21, 25:23) гейма Нова на Тодор Скримов в „българския“ сблъсък от 12-ия кръг на Суперлигата.

Германският национал Гьорги Гроцер направи нов силен мач за Локо, след като наниза 18 точки. Лукаш Дивиш реализира 13, а с 10 завърши Илияс Куркаев.

За гостите Тодор Скримов не бе на ниво и игра в първите две части, в които записа три точки – две в атака и един ас. Най-добър за тима от Новокуйбишевск бе Романас Шкулявичус с 19 точки.

След този успех Локо се изкачи временно на шесто място с 19 точки (6 победи и 5 загуби), докато Нова е четвърти с 18 точки, но има една победа повече – 7 успеха срещу 5 поражения.

В 13-ия кръг момчетата на Константинов са гости на Югра-Самотлор (Нижневартовск), а тимът на Скримов ще има тежка визита на Белогорие, където играе Николай Николов.