Рома е новият крал на Рим

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
22:00, 18 ное 2017, Автор: , Преглеждания:39

Диего Пероти

Отборът на Рома спечели 149-ото издание на римското дерби,след като надигра Лацио с 2-1 на „Олимпико“ в двубой от 13-ия кръг на Серия А.

Още във втората минута Чиро Имобиле вкара гол за гостите, но той бе правилно отменен заради засада. Последваха доста по-спокойни моменти на терена. В 20-ата Един Джеко засече центриране от левия фланг, но ударът му с глава бе неточен.

В 36-ата минута Джеко отново бе близо до гола, но този път бе опроверган от вратаря Стракоша, който изби с мъка красивия изстрел на босненския нападател.

Малко след началото на второто полувреме „вълците“ откриха резултата след гол от дузпа на Диего Пероти. Наказателният удар бе даден за фаул на Бастош срещу Пероти.

В 53-ата минута Рома удвои преднината си. Раджа Найнголан напред и с чудесен изстрел от дъгата на пеналта направи безпомощен Стракоша, намирайки долния му десен ъгъл – 2-0.

В 70-ата минута и Лацио получи дузпа след помощ от видеоасистента, който показа игра с ръка на Манолас. Чиро Имобиле бе безпрогрешен и намали пасива на „орлите“.

След тази победа Рома се намира вече на трето място с 30 точки, Лацио се срина на пета позиция с 28.