Юнайтед разби Нюкасъл при завръщането на Погба и Ибра

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
22:27, 18 ное 2017, Автор: , Преглеждания:75

Пол Погба

Отборът на Манчестър Юнайтед се завърна на второто място във Висшата лига, след като надигра новака Нюкасъл с 4-1 на „Олд Трафорд“ в последния съботен мач от 12-ия кръг.

Гостите започнаха отлично двубоя, след като в 14-ата минута ДеАндре Йедлин центрира от дясното крило към Дуайт Гейл, който с техничен удар по земя намери долния десен ъгъл на де Хея – 1-0.

В 37-ата минута завърналият се на терена Пол Погба сложи топката на главата на Антони Марсиал, който отбеляза за 1-1. В добавеното време за първата част Крис Смоулинг също се разписа с глава след центриране на Ашли Йънг.

В 54-ата минута Лукаку центрира към Маркъс Рашфорд, който елегантно свали с глава към Погба, а французинът реализира за 3-1. В 70-ата Ромелу Лукаку сложи край на почти двумесечната си голова суша, след като вкара за 4-1 с удар от десетина метра.

Четвърт час преди края в игра за „червените дяволи“ се завърна и шведската легенда Златан Ибрахимович.

След тази победа Юнайтед има 26 точки и остава на осем зад лидера Манчестър Сити. Нюкасъл е 11-и с 14 пункта.