Бешикташ взе точка от Порто и спечели група G

Публикувано в: Избрано, Турция, Футбол Свят, Шампионска Лига
22:13, 21 ное 2017, Автор: , Преглеждания:1

Бешикташ

Отборът на Бешикташ се класира за осминафиналите на Шампионската лига, след като завърши наравно 1-1 срещу Порто в среща от петия кръг на група G, играна на стадион „Водафон“ в Истанбул.

Първото по-опасно положение се откри пред турците след изстрел на Райън Бабел, но Жозе Са изби топката.

В 29-ата „драконите“ стигнаха до гол. Рикардо Перейра получи пас на десния фланг, подаде хитро по земя към Фелипе, който с елегантен изстрел прати кълбото в мрежата.

Четири по-късно Рикардо Куарешма бе намерен отдясно на малкия пеналт, но не успя да преодолее стража на гостите. В 41-ата минта Дженк Тосун проби в наказателното поле и подаде по най-добрия начин към Талиска, който вкара за 1-1.

След почивката темпото доста спадна, а „черните орли“ бяха близо до обрата в 58-ата минута. Бабел напредна сам и шутира от 22 метра, но топката нацели напречната хреда.

След това реми Бешикташ е сигурен за първото място с актив от 11 точки, докато Порто е втори със седем.