Нови победи за ПСЖ и Байерн

Публикувано в: Германия, Избрано, Франция, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:45, 23 ное 2017, Автор: , Преглеждания:9

ПСЖ

Отборът на Пари Сен Жермен постигна пета поредна победа в група Б на Шампионската лига, след като смаза със 7-1 Селтик на „Парк де Пренс“.

Гостите изненадващо поведоха още в първата минута. Нчам центрира по земя от корнер, а топката попадна в Дембеле, който с едно докосване преодоля вратаря Ареола.

В деветата равенството бе възстановено. Рабио отне топката в центъра на терена, напредна сам и подаде към Неймар вляво. Бразилецът се разписа от малък ъгъл с диагонален изстрел – 1-1.

В средата на първото полувреме Неймар направи отлично двойно с Верати и от около 12 метра стреля точно в долния ляв ъгъл на Гордън – 2-1.

В 29-ата минута Неймар свали топката за Кавани и уругваецът засече от няколко метра за 3-1. Шест по-късно Мбапе довърши „детелините“ с четвърто попадение в мрежата на Гордън.

В 75-ата минута Верати също отбеляза гол след хубав удар по земя от 12 метра, попаднал в десния долен ъгъл на Гордън – 5-1. Четири по-късно Кавани засече от воле центриране от левия фланг за крайното 6-1. Само секунди след това Дани Алвеш реализира седмия гол за французите.

В другия двубой от групата Байерн надделя с 2-1 при визитата си на Андерлехт.

След петия кръг ПСЖ е начело в класирането с 15 точки, следван от Байерн с 12, Селтик с 3 и Андерлехт с 0.