Лудогорец с първа загуба в Лига Европа след слабо първо полувреме

Публикувано в: Избрано, Лига Европа, Лудогорец, Турция, Футбол България, Футбол Свят
01:02, 24 ное 2017, Автор: , Преглеждания:93

Лудогорец

Отборът на Лудогорец пропусна да се класира за 1/16-финалите на Лига Европа, след като загуби домакинството си на Истанбул Башакшехир с 1-2 пред пълните трибуни на „Лудогорец Арена“.

Срещата можеше да започне кошмарно за домакините, след като в 12-ата минута Мевлют Ердинч се озова сам в наказателното поле и стреля с глава от десетина метра, но Ренан изби по блестящ начин.

В 20-ата минута Керим Фрай бе изведен вляво и центрира от аутлинията към Един Вишча, който бе забравен от Натанаел и босненецът реализира за 1-0.

В 27-ата Фрай проби отново, финтира двама бранители и стреля от границата на пеналта, а топката рикошира в Игор Пластун и не остави шанс на Ренан – 2-0.

Едва в 37-ата минута опасен изстрел на Марселиньо донесе първи шанс на Лудогорец, но топката мина покрай гредата. Малко след това Абел Анисе се отчете с далечен шут, но Мерт изби топката.

Второто полувреме започна със смяна за домакините. Клаудио Кешеру замени направилия слаб мач Джоди Лукоки. Именно румънец бе изведен в 47-ата минута от Вандерсон, след което върна топката към бразилеца, който от пет метра направи фрапантен пропуск.

В 65-ата минута Мисиджан центрира чудесно от десния фланг и Марселиньо с прекрасен изстрел с глава намали пасива на „орлите“ – 1-2.

Последваха много силни минути на българския шампион, но удар на Пластун бе уловен от вратаря Мерт, а след това Вандерсон се излакоми и шутира неточно от малък ъгъл. В 70-ата Анисе също не улучи целта, след като засече опит за удар на Горалски.

В 73-ата минута Пластун отново показа изненадваща класа в атака и със снаряд от 15 метра можеше да изравни, но вратарят на турците изби в корнер.

В 78-ата Ренан остави Лудогорец в мача след двойно спасяване срещу Мосоро. Първо вратарят изби шут от около 10 метра, след което отрази и добавката.

Тази загуба е първа за българския шампион в Лига Европа и смъква тима на второ място в класирането с 8 точки. Лидер е Брага с 10, след като победи Хофенхайм с 3-1. Истанбул е трети с пет, а германците са последни с 4.

В последния кръг „орлите“ са гости на Хофе, а турците приемат Брага. При загуба на Лудогорец в Германия и успех на Истанбул над португалците, момчетата на Димитър Димитров ще отпаднат от надпреварата.