Байерн си намери майстора

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
22:46, 25 ное 2017, Автор: , Преглеждания:46

Гинтер

След девет поредни победи под ръководството на Юп Хайнкес Байерн (Мюнхен) допусна първо поражение. Шампионите отстъпиха с 1:2 при визитата си на Борусия (Мьонхенгладбах) в среща от 13-ия кръг.

Домакините поведоха в 38-ата минута, когато Никлас Зюле игра с ръка в наказателното поле и реферът даде дузпа. Белгиецът Торган Азар реализира от бялата точка за 1-0.

В 43-ата минута Левандовски нацели гредата след атрактивно изпълнение с пета и по този начин пропусна да изравни.

Секунди по-късно баварците проспаха нова атака на „жребците“ и бившият играч на Борусия (Дортмунд) Матиас Гинтер реализира за 2:0 на празна врата.

В 74-ата минута Артуро Видал отправи далечен изстрел, който изненада вратаря Зомер и баварците намалиха пасива си, но до равенство не се стигна.

След успеха Борусия е на четвърто място с 24 точки, а Байерн остава на върха с 29.