Берое влезе в тройката след успех над Славия

Публикувано в: Берое, Избрано, Славия, Футбол България
18:12, 25 ное 2017, Автор: , Преглеждания:16

Райнов

Отборът на Берое се наложи с 2-0 над Славия в среща от 17-ия кръг на Първа лига.

Домакините можеха да поведат още в 17-ата минута. Карачанаков комбинира с Леони, който му върна великолепно топката, но фронталният шут на крилото от 11-12 метра бе спасен от Стерякис.

Най-чистото положение за първата част дойде в 45-ата минута и бе отново в полза на Берое. Бърза атака отляво завърши с центриране за Камбуров, таранът чукна топката с глава към непокрития зад него Антон Карачанаков, който я овладя и с бомбен шут от 5-6 метра намери напречната греда.

В 62-ата минута Мартин Райнов улучи горния стълб след изстрел с глава. В 65-ата домакините успяха да стигнат до гол. Еуженио шутира мощно в напречната греда, след което Камбуров не успя да преодолее вратаря Стерякис. Топката обаче стигна до Райнов, който вкара за 1-0.

В 70-ата Стерякис се отличи с ново чудесно спасяване след мощен удар на Камбуров. В 87-ата Камбуров пусна отличен пас към Еуженио вляво, а португалецът центрира към Охене, който от няколко метра реализира за 2-0.

Берое вече се намира на трето място в класирането с 30 точки, докато Славия е осми с 20.