Грандиозен гаф: Дортмунд изпусна преднина от 4 гола срещу Шалке

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
19:34, 25 ное 2017, Автор: , Преглеждания:40

Борусия Д

Отборът на Борусия Дортмунд получи пореден тежък удар, след като изпусна преднина от четири гола срещу Шалке 04, завършвайки наравно 4-4 на „Сигнал-Идуна-Парк“ в Рурското дерби на 13-ия кръг на Бундеслигата.

Домакините откриха резултата в 12-ата минута, след като Пиер-Емерик Обамеянг се разписа от метър. Шест по-късно Нури Шахин изпълни свободен удар и Бенжамен Стамбули си отбеляза куриозен автогол.

След още две минути разликата стана класическа. Обамеянг проби по десния фланг и центрира към Марио Гьоце, който с хубав изстрел с глава не остави шанс на Ферман. В 25-ата минута Рафаел Герейро реализира много красиво попадение с воле от 11 метра за 4-0.

В 61-ата минута „миньорите“ намалиха пасива си, след като Гуидо Бургщалер отбеляза много хубав гол с удар с глава след дълъг пас на Стамбули. Само четири след това пробив на Евхен Коноплянка завърши с прекрасно центриране към Амин Харит, който от няколко метра доведе резултата до 2-4.

В 72-ата минута Обамеянг получи втори жълт картон и домакините останаха с 10 души.

В 86-ата Даниел Калиджури реализира красив гол след добър пробив вляво и страховит диагонален шут в горния десен ъгъл на Вайденфелер – 3-4. В четвъртата минута на добавеното време Шалке успя да изравни след гол с глава на защитника Налдо.

След това феноменално равенство Борусия остава на четвърто място с 21 точки. Шалке е на трета позиция с 24.

Лайпциг – Вердер 2-0
Фрайбург – Майнц 2-1
Айнтрахт – Леверкузен 0-1
Аугсбург – Волфсбург 2-1