Нефтохимик и Левски с чисти победи

00:19, 25 ное 2017, Автор: , Преглеждания:27

Нефтохимик

Тимът на Нефтохимик постигна шеста победа в Суперлигата, след като надигра безпроблемно Арда (Кърджали) с 3:0 гейма в двубой от деветия кръг на мъжкото първенство.

Момчетата на Найден Найденов не срещнаха особени трудности и стигнаха до чистия успех след 25:17, 25:19 и 25:19 в отделните части.

Така шампионите се изкачиха на трета позиция с 20 точки (6 победи и 3 загуби), Арда е на последно място с 5 точки и 9 поражения.

В следващия кръг Нефтохимик приема Монтана, а Арда гостува на ЦСКА. Двубоите са на 1 декември (петък).

В друг мач от днес Левски разгроми 3:0 гейма Черно море в зала „Христо Борисов“ във Варна.

Срещата започна доста оспорвано, но в крайна сметка момчетата на Владимир Николов записаха чиста победа след 25:23, 25:16 и 25:14 в отделните части.

Левски е на девето място с 4 победи, 5 загуби и 11 точки, а Черно море заема седма позиция в таблицата със същия баланс като „сините“, но с 12 точки.

В следващия кръг на 1 декември (петък) Левски гостува на Марек Юнион – Ивкони в Дупница, а Черно море приема Хебър (Пазарджик) във Варна.