Реал с трудна победа над слабак

Публикувано в: Испания, Футбол Свят
20:17, 25 ное 2017, Автор: , Преглеждания:14

Роналдо и Бензема

Отборът на Реал Мадрид записа трудна победа с 3-2 над слабака Малага на „Сантяго Бернабеу“ в среща от 13-ия кръг на Ла Лига.

Домакините поведоха набързо след гол още в деветата минута. Кристиано Роналдо получи топката след центриране от левия фланг и стреля с глава от малък ъгъл, но улучи напречната греда. Карим Бензема бе на точното място и от няколко метра направи добавка на празна врата – 1-0.

В 18-ата тимът от Андалусия изненадващо изравни след грешка в защитата на „белия балет“. Кеко центрира от аутлинията към Ролан, който овладя на гърди и с мощен шут от 10 метра вкара за 1-1.

В средата на първото полувреме Тони Кроос изпълни корнер вляво и качи кълбото на главата на Каземиро, който отбеляза за 2-1.

В 58-ата минута Малага изравни за втори път. Чори Кастро се разписа с шут от дистанция, изненадвайки вратаря на домакините – 2-2.

В 76-ата Реал получи дузпа след нарушение на Ернандес срещу Лука Модрич. Роналдо застана зад топката, но изстрелът му бе отразен от Хименес. Португалецът обаче стигна отново до топката и направи добавка за 3-2.

Момчетата на Зинедин Зидан остават трети в класирането с 27 точки, а Малага е 18-и със седем.