Септември и Ботев със зрелищно реми

Публикувано в: Ботев Пловдив, Избрано, Септември, Футбол България
15:58, 25 ное 2017, Автор: , Преглеждания:30

Ботев

Отборите на Септември и Ботев Пловдив завършиха наравно 1-1 в среща от 17-ия кръг на Първа лига, играна на Националния стадион „ВасилеЛевски“.

Гостите откриха резултата в 20-ата минута след гол от дузпа на Тодор Неделев. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Стоичков срещу Густаво.

В 32-ата „канарчетата“ организираха отлична атака, при която Бризола бе изведен отдясно и подаде за Серкан, който бе на точката на дузпата, но ударът му бе спасен от Янко Георгиев.

Осем минути след почивката Георги Стоичков бе оставен абсолютно сам отдясно и центрира в наказателното поле, където Крис Гади с глава реализира за 1:1.

В 59-ата Ботев отново можеше да излезе напред в резултата. Първо Фернандо Виана бе изведен на добра позиция от Бризола и стреля, но Янко Георгиев бе затворил ъгъла си и изби в корнер. След неговото изпълнение Терзиев можеше да отбележи с глава, но и той пропусна.

В 74-ата минута Стивън Петков не успя да се възползва от отлично центриране на Ндонгала отляво, като ударът му мина над вратата.

В последните секунди на двубоя Чворович спаси много опасен удар на Гади, а след изпълнението на корнера защитник на пловдивчани изчисти топката от голлинията.

След това реми Ботев е четвърти с 27 точки, докато Септември е десети с 20.