Спорен гол донесе радост на много слаб Левски

Публикувано в: Верея, Избрано, Левски, Футбол България
20:29, 25 ное 2017, Автор: , Преглеждания:34

Левски

Отборът на Левски се отличи с нов много слаб мач, но въпреки това записа победа с 1-0 над Верея на „Георги Аспарухов“ в среща от 17-ия кръг на Първа лига.

Домакините започнаха много силно мача и в първите 15 минути Серджиу Буш на два пъти не успя да преодолее вратаря Георги Аргилашки. В 11-ата пък Роман Прохазка засече центриране на Жерсон Кабрал, но топката мина на сантиметри от целта.

В 54-ата минута Валери Домовчийски можеше да даде аванс на „лъвовете“, но стреля неточно. В 63-ата Давид Яблонски шутира мощно от дистанция, но нацели страничната греда зад Аргилашки.

В първата минута на добавеното време Левски успя да се разпише. Габриел Обертан центрира от десния фланг и Давид Яблонски засече топката с ръка, което остана незабелязано за съдийската бригада.

За последвалите спорове вратарят на Верея Георги Аргилашки получи червен картон.

След успеха Левски има 32 точки и се върна на третото място, докато Верея е шести с 26.