Фамозно изпълнение на Вилиан спаси Челси на „Анфийлд“

22:28, 25 ное 2017, Автор: , Преглеждания:49

Ливърпул - Челси

Отборите на Ливърпул и Челси завършиха наравно 1-1 в дербито на 13-ия кръг на Висшата лига, играно на „Анфийлд Роуд“.

Първите 20 минути на двубоя бяха доста скучни и без положения за гол. В средата на първото полувреме шампионите се активизираха и Дани Дринкуотър се озова сам срещу Миньоле, но не успя да го преодолее. Секунди след това Давиде Дзапакоста шутира мощно извън пеналта, но Миньоле изби в корнер.

След почивката играчите на Юрген Клоп станаха много по-активни и заслужено поведоха в 65-ата минута. Мохамед Сала получи топката в наказателното поле, овладя добре и елегантно стреля покрай Куртоа за 1-0.

Гостите показаха характер и успяха да изравнят четири минути преди края. Вилиан копна топката в опит да центрира, но вместо това се получи страхотен прехвърлящ удар, който не остави шанс на Миньоле – 1-1.

След равенството Челси остава трети с 26 точки, а Пуул е пети с 23.