Ники Николов и Белогорие настигнаха лидера Зенит

15:23, 26 ное 2017, Автор: , Преглеждания:49

Николай Николов

Отборът на Белогорие записа 12-ти успех в руската Суперлига, след като победи като домакин тима на Нова (Новокуйбишевск) с 3:1 (25:21, 25:19, 21:25, 25:23) гейма в двубой от 13-ия кръг.

Българският национал Николай Николов бе на терена за клуба от Белгоров в първия гейм и отбеляза 5 точки (1 блокада),

Топреализатор за домакините бе Дмитрий Мусерский, който приключи с 19 точки, а Ян Ерешченко добави още 17.

За гостите не игра Тодор Скримов. Над всички за Нова бе Романас Шкулявичус с 16 точки.

Белогорие е на второ място в класирането с 35 точки (12 победи, 1 загуба), колкото има и лидерът Зенит, но казанци са с по-добро геймовото съотношение. НОВА е на осма позиция с 18 (7 успеха, 6 поражения).

Следващият двубой на „лъвовете“ в първенството е на 10 декември (неделя) срещу аутсайдера Югра-Самотлор.

Преди това, на 7 декември Ники Николов и съотборниците му гостуват на ЦСКА (София) в 1/16-финал от турнира за Купата на CEV от 19:00 часа.

Нова пък ще приеме тима на Факел на девети декември.