Скандално съдийство лиши Ботев от победа в дербито на Тракия

Публикувано в: Берое, Ботев Пловдив, Избрано, Футбол България
20:30, 28 ное 2017, Автор: , Преглеждания:42

Ботев

Отборите на Ботев Пловдив и Берое завършиха наравно 1-1 в дербито на 18-ия кръг на Първа лига.

Срещата започна доста равностойно и без положения пред двете врати. В 25-ата минута реферът даде дузпа за спорна игра с ръка на Цветомир Панов. Мартин Райнов стреля от бялата точка, а Иван Чворович с брилянтна намеса запази статуквото.

В 35-ата минута Тодор Неделев стреля по посока на вратата от пряк свободен удар, Душан Перниш не успя нито да улови топката, нито да я избие. Кълбото попадна в Лъчо Балтанов, който отблизо вкара за 1:0.

През второто полувреме вратарят на Берое се превърна в герой за своя тим. В рамките на пет минути – между 59-ата и 64-ата, словакът направи три чудесни спасявания срещу Виана, Ндонгала и Марин.

Домакините бяха наказани за грешките си, след като в 83-ата минута Мартин Камбуров изравни след гол с глава и перфектно центриране на Борислав Цонев.

Малко след това Ботев вкара второ попадение след изпълнение на корнер, но главният рефер видя нарушение срещу вратаря Перниш. В 89-ата минута Стивън Петков се озова в отлична позиция, но стреля над вратата.

Двата тима запазиха позициите си в класирането. Берое е четвърти с 31, а Ботев е пети с 28.