Левски изригна с четири гола в Русе

Публикувано в: Дунав, Избрано, Левски, Футбол България
20:23, 29 ное 2017, Автор: , Преглеждания:43

Левски

Отборът на Левски спечели лесна победа с 4-0 при визитата си на Дунав в среща от 18-ия кръг на Първа лига.

Гостите поведоха в 33-ата минута след брилянтна комбинация. Мапуку отне една топка и изведе перфектно с пас в коридор Роман Прохазка. От своя страна словакът  още по-добре върна с пета към Вутов. Юношата на Левски стреля фронтално от 10 метра, но Антонов успя да спаси. Последва добавка на Панайотов, който вкара в долния ляв ъгъл за 1:0.

Само шест минути по-късно Панайотов реализира за втори път. Обертан хвърли от тъч към Прохазка, словакът намери автора на първия гол, който без забавяне простреля Антонов за 2:0.

В 47-ата минута Левски уби интригата с трети гол. Антонов изби центриране от корнер, пращайки топката на главата на Мапуку, който я прати в мрежата на Дунав за трети път.

В 77-ата резервата Буш овладя нещо средно между удар и подаване на Мапуку, и от непосредствена близост не остави никакъв шанс на Антонов!

След този успех „сините“ имат 35 точки и са трети в класирането. Дунав е предпоследен с 14.