Пирин излъга Етър в мач с пет гола

Публикувано в: Етър, Избрано, Пирин Благоевград, Футбол България
17:55, 29 ное 2017, Автор: , Преглеждания:21

Станислав Костов

Отборът на Пирин спечели втора поредна победа в Първа лига, след като се наложи с 3-2 над Етър на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград в среща от 18-ия кръг.

Гостите откриха резултата в 35-ата минута. Цветомир Тодоров стреля от 22-23 метра, а топката се удари в страничната греда. Ерик Почански бе на правилното място и направи добавка от десетина метра за 1-0.

Шест минути след почивката защитата на Етър не изчисти добре топката при един фаул и Румен Сандев с чудесен изстрел от 12 метра възстанови паритета в резултата – 1-1.

Само около 100 секунди по-късно „орлетата“ направиха пълен обрат. Конър Хендерсън подаде добре към Станислав Костов, който се освободи от Пехливанов и вкара за 2-1.

В 63=ата минута „болярите“ получиха дузпа след фаул на Траянов срещу Иван Стоянов. Именно потърпевшият застана зад топката и след безупречно изпълнение изравни за 2-2.

В 76-ата минута Пирин върна преднината си, след като Хендерсън центрира от левия фланг, няколко футболисти се разминаха с топката и тя стигна до Костов, който вкара на празна врата – 3-2.

Четири минути преди края гостите останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Пламен Гълъбов.

След успеха Пирин остава 11-и, но вече има 19 точки. Етър е 12-и с 15.