Шок и ужас за Лудогорец на „Трейс Арена“

Публикувано в: Верея, Избрано, Лудогорец, Футбол България
17:53, 30 ное 2017, Автор: , Преглеждания:158

Керкар

Отборът на Лудогорец записа сензационна загуба с 1-2 при визитата си на Верея на „Трейс Арена“ в Стара Загора в дербито на 18-ия кръг на Първа лига.

Гостите можеха да поведат още в петата минута след хубаво воле на Клаудио Кешеру, но топката мина встрани от целта. Домакините отговориха четири по-късно, когато Мехди Фенуш се откъсна сам срещу Хорхе Браун, но не успя да го преодолее.

60 секунди след това Кешеру шутира опасно от фаул, но Пламен Колев улови топката. В 12-ата минута „лъвовете“ стигнаха до гол. Здравко Илиев центрира прострелно, а Исмаил Иса изпревари Игор Пластун и реализира от няколко метра за 1-0.

Само 120 секунди по-късно Пластун засече с глава центриране от фаул, но топката попадна в напречната греда. В 24-ата минута Лудогорец изравни след страхотен гол на Козмин Моци с удар от въздуха от дъгата на пеналта.

Малко след това Селим Бен Джемия направи детинска грешка, Джоди Лукоки му отне и подаде към Вандерсон, който стреля покрай гредата.

След час игра шампионите трябваше да получат дузпа след нарушение на Илия Мунин срещу Кешеру, но реферът прецени, че фаул няма.

В 73-ата минута Верея можеше да върне аванса си, след като Милен Танев свали с глава към Валери Домовчийски, но нападателят бе неточен от десетина метра.

В 83-ата старозагорци успяха да поведат. След продължителна атака Бен Джемия опита остро подаване, Браун изби кълбото, но то се озова в Керкар, който от няколко метра реализира за 2-1.

В 90-ата минута страхотен шут от фаул на Кешеру бе избит страхотно от Колев. След корнера последва изстрел на Моци, но Колев отново бе над всички и спаси.

След загубата Лудогорец остава с 42 точки на първо място. Верея е пети с 29.