Нефтохимик удари Монтана, Пирин остава лидер

Публикувано в: Волейбол, Избрано
22:46, 1 дек 2017, Автор: , Преглеждания:56

Нефтохимик

Отборът на Нефтохимик 2010 надделя над Монтана с 3:0 (26:24, 25:23, 25:20) гейма в дербито на 10-ия кръг на Суперлигата, играно тази вечер в пълната зала „Младост“ в Бургас.

Най-полезен за успеха на шампионите стана украинският диагонал Олександър Стаценко с 15 точки (1 блок), а Валентин Братоев добави още 11 точки (1 блок, 1 ас) за победата.

За гостите младежкият национал на Русия Кирил Клец бе над всички и заби 19 точки (2 блока, 2 аса).

Момчетата на Найден Найденов са 4-и в класирането с 23 точки (7 успеха и три поражения). Монтана продължава да е втори с 22 точки (8 победи и 2 загуби).

Волейболистите на Пирин (Разлог) останаха начело в Суперлигата, след като постигнаха драматична победа у дома над Добруджа 07 (Добрич) с 3:2 (25:15, 23:25, 25:17, 23:25, 15:10) гейма.

Така разложани са на върха с 24 точки (9 победи и 1 загуба). Добруджа е на 6-о място с 14 точки.

В следващия 11-и кръг Нефтохимик гостува на слабака Тетевен Волей, докато монтанчани са домакини на ЦСКА. Пирин ще има визита на Хебър (Пазарджик), а добричлии са домакини на Миньор (Перник).