Левски се развихри и срещу Пирин след спорна дузпа

Публикувано в: Избрано, Левски, Футбол България
20:24, 2 дек 2017, Автор: , Преглеждания:32

Левски

Отборът на Левски постигна трета поредна победа в Първа лига, след като се наложи с 3-0 над Пирин Благоевград в мач от 19-ия кръг, игран на „Георги Аспарухов“.

„Сините“ получиха дузпа още в 19-ата минута след минимално задържане на Ейолфсон от страна на Николов. Прохазка стреля от бялата точка, а стражът на „орлетата“ отрази удара на словака, но топката се удари в страничната греда и влезе в мрежата.

Три минути след почивката Жуниор Мапуку удвои аванса на домакините. Конгоанецът отбеляза от около 40 метра, намирайки опразнената от Благой Макенджиев врата.

В 71-ата минута Пирин остана с човек по-малко след втори жълт картон на Аймен Суда за удар с лакът срещу Милош Цветкович.

В 78-ата Иван Горанов проби вляво до аутлинията и върна назад към Васил Панайотов, който от границата на пеналта реализира за 3-0.

След успеха Левски има 38 точки и бетонира третата си позиция, докато „орлетата“ са 11-и с 18 пункта.