Ница взе „българското“ дерби, Гоцев с добър мач за Тур

13:41, 2 дек 2017, Автор: , Преглеждания:44

Ница

Отборът на Ница спечели „българския“ сблъсък в осмия кръг на Лига А след домакински успех с 3-2 (23-25; 25-14; 25-19; 22-25; 15-6) гейма над Сет.

Иван Колев бе втори по резултатност за победителите с 19 точки – 14 в атака (54% ефективност), две блокади и три аса.

Либерото Владислав Иванов се отличи с 46% добро и 38% перфектно посрещане.

За гостите Бранимир Грозданов игра в първите две части и приключи със седем точки – шест в нападение (38% ефективност) и една блокада.

В друг мач от снощи Тур надигра у дома тима на Рен с 3-1 (25-20; 25-18; 22-25; 25-18) гейма.

С добри изяви за победителите бе националът Светослав Гоцев, който завърши срещата с осем точки – седем в атака (47% ефективност) и един блок.

Херманс Еглескалнс бе най-добър за домакините с 19 точки, 18 заби Нейтън Вунембайна, докато за гостите Камил Баранек се отчете с 18.

След тези срещи Тур е трети с 16 точки (5-3), Ница е седми с 11 (4-4), а Сет е осми с 9 (3-5).

В деветия кръг тимът на Иванов и Колев е гост на Рен на осми декември. Отборът на Грозданов приема Аячо на девети, а същият ден Гоцев и компания са гости на лидера Шомон.