Селта спря Барселона на „Ноу Камп“

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
17:02, 2 дек 2017, Автор: , Преглеждания:27

Меси

Отборът на Барселона направи второ поредно равенство в Примера дивисион, след като завърши 2-2 срещу Селта на своя „Ноу Камп“ в мач от 14-ия кръг.

Срещата започна с натиск на домакините, но първото попадение в мача бе отбелязано от галисийците. В 20-ата минута Яго Аспас бе изведен отлично сам срещу вратаря, след което даде успореден пас за Макси Гомес. Аржентинецът не успя да преодолее Тер Стеген, но топката отиде в Аспас, който вкара отблизо за 1-0.

Отговорът на каталунците бе изключително бърз и дойде 120 секунди по-късно. Паулиньо изведе Лионел Меси вляво и „Бълхата“ реализира с удар между краката на вратаря за 1-1.

Малко след това Луис Суарес бе намерен в страхотна позиция и вкара втори гол, който бе неправилно отменен, тъй като засада на уругваеца нямаше.

В 31-ата минута Меси бе близо до второто си попадение, но от малък ъгъл нацели страничната греда. Пет по-късно Паулиньо отправи много опасен удар с глава, но Бланко изби топката.

Малко след почивката Паулиньо се откъсна сам срещу Бланко, успя да го преодолее, но скъси ъгъла си и стреля неточно към празната врата.

В 62-ата минута Меси изведе прекрасно Жорди Алба вляво, а испанецът центрира успоредно към Луис Суарес, който реализира от седем-осем метра за 2-1.

120 секунди по-късно Меси отправи великолепен изстрел с глава от 10 метра, но Бланко с блестящ рефлекс изби кълбото.

В 70-ата минута Яго Аспас проби по дясното крило, навлезе в пеналта и видя оставения напълно сам Макси Гомес, който овладя топката и с мощен шут доведе нещата до 2-2.

В 75-ата Меси пусна тънко подаване към Жерард Пике, който финтира вратаря, но не успя да отбележи от малък ъгъл. В 85-ата Денис Суарес стреля силно от 12 метра, получи се рикошет и топката стигна до Меси, който засече с глава, но встрани от целта.

Минута по-късно гостите организираха поредна добра атака, при която Систо бе намерен вляво, но стреля в тялото на вратаря Тер Стеген.

След това реми Барса остава начело в класирането с 36 точки, докато Селта е осми с 18 пункта.