Хриси и Доби със силен мач за Галатасарай, Еми с 15 точки срещу еврогранд

19:06, 2 дек 2017, Автор: , Преглеждания:45

Рабаджиева (вляво)

Отборът на Галатасарай записа драматична победа с 3-2 (25-20; 25-27; 20-25; 25-23; 19-17) гейма над Бешикташ в среща от десетия кръг на турското волейболно първенство.

Националката Добриана Рабаджиева реализира 18 точки за „Джим Бом“ – 14 в атака (33% ефективност) и четири блокади.

Другата българка Христина Русева също записа страхоте мач и отбеляза 17 точки – 11 в нападение (69% ефективност) и шест блока.

За домакините Алесия Рихлюк наниза цели 36 точки, а Сейма Ерджан добави 15.

В друг мач от кръга Бурса падна драматично у дома с 2-3 (25/23; 18/25; 25/23; 21/25; 12/15) гейма от гранда Еджзаджъбашъ.

Българският диагонал на домакините Емилия Димитрова бе втора по резултатност за тима си с 15 точки – 13 в атака (36% ефективност), една блокада и един ас.

Ивон Белиен се отчете с 19 точки за Бурса, докато за гостенките Тияна Бошкович завърши с 30, а Рейчъл Адамс с 21.

След десетия кръг Галатасарай е четвърти с 19 точки (7-3), а Бурса е на шесто място с 16 (4-6).

В следващия кръг тимът на Русева и Рабаджиева гостува на Чанаккале, а отборът на Йорданова ще има тежка визита на Вакъфбанк. Мачовете са на пети декември.