Челси обърна „свраките“ след шоу на Еден Азар

17:27, 2 дек 2017, Автор: , Преглеждания:25

Еден Азар

Отборът на Челси постигна победа с 3-1 над Нюкасъл на „Стамфорд Бридж“ в първия двубой от 15-ия кръг на Висшата лига.

Гостите поведоха изненадващо в 12-ата минута, когато Джейкъб Мърфи предизвика объркване в отбраната на съперника, а защитниците на домакините не успяха да изчистят. Куртоа блокира Мърфи, но топката се озова в Дуайт Гейл и той я прати в опразнената врата.

В 21-ата шампионите възстановиха паритета. Центриране към Алваро Мората бе пресечено от бранител на „свраките“, но топката попадна в Еден Азар. Белгиецът нанесе мигновен удар от въздуха, кълбото тупна на земята и намери мрежата – 1-1.

В 26-ата минута Кристенсен можеше да даде преднина на Челси, но изстрелът му с глава попадна в страничната греда. В 33-ата Мората се разписа с глава след центриране на Моузес. Преди да нанесе головия удар испанецът избута Мбемба, но реферът проспа ситуацията.

В 74-ата минута Ричи събори Моузес в наказателното поле и реферът даде дузпа. Азар застана зад топката и с чудесна „Паненка“ доведе нещата до 3-1.

След успеха Челси вече е с 32 точки и запазва третото си място, докато Нюкасъл е 12-и с 15.