Юнайтед превзе „Емирейтс“, Де Хея с уникални спасявания

22:29, 2 дек 2017, Автор: , Преглеждания:20

Манчестър Юнайтед

Отборът на Манчестър Юнайтед спечели голямото дерби на 15-ия кръг на Висшата лига, след като надигра с 3-1 Арсенал насред „Емирейтс“.

Гостите стартираха мечтано двубоя, след като до 11-ата минута имаха преднина от два гола. Първо в четвъртата Антонио Валенсия получи отличен пас от Пол Погба и с изстрел между краката на Чех откри резултата.

В 11-ата „червените дяволи“ организираха чудесна атака, при която Антони Марсиал чукна гениално кълбото към Джеси Лингард в наказателното поле и англичанинът отбеляза елегантно за 2-0.

В 32-ата минута Александър Лаказет направи слалом сред защитниците на гостите, след което стреля от няколко метра, топката се удари в тялото на Де Хея и след това попадна в напречната греда. Последва добавка на Гранит Джака, но встрани от целта.

В края на първото полувреме Ромелу Лукаку можеше да си отбележи зрелищен автогол, но Де Хея за пореден път бе на висота и изби топката.

Четири минути след почивката Санчес изведе страхотно Аарън Рамзи, който свали за Лаказет, а французинът не пропусна от няколко метра – 1-2.

Само след още 120 секунди Лингард успя да прехвърли технично Чех, който докосна топката и тя се удари в страничната греда. В ответната атака Алекс Айоби не успя да преодолее стража на Юнайтед.

В 56-ата минута Де Хея отново отчая съперника. Испанецът първо изби страхотен удар от 12 метра на Лаказет, а след това спаси и добавката на Алексис Санчес.

В 63-ата Погба и Лингард удариха Арсенал с перфектна контра. Французинът проби в пеналта, пребори се с двама бранители и подаде към Лингард, който вкара най-лесния гол в кариерата си – 3-1.

В 74-ата минута Манчестър остана с човек по-малко след директен червен картон на Пол Погба, който влезе много грубо в левия крак на Бейерин.

След успеха Юнайтед има 35 точки и е втори в подреждането, Арсенал записа първа домакинска загуба и е пети с 28.