Дубъл за Херман в Йостерзунд

Публикувано в: Зимни, Избрано
16:06, 3 дек 2017, Автор: , Преглеждания:33

Денизе Херман

Денизе Херман спечели втора поредна победа в Световната купа по биатлон, след като триумфира в преследването на 10 км в Йостерзунд, Швеция.

Германката стартира от първа позиция и след 18 свалени мишени стигна до втория си успех в кариерата след преместването в биатлона от ски-бягането. Херман финишира за 30,02,7 минути.

Тя изпревари с 25,8 секунди Жюстин Бреза, която бе перфектна на огневия рубеж Французойката  дори поведе след последната стрелба, но Херман много бързо стопи пасива си от 1,5 секунди.

На подиума се качи и Марте Олсбу. Норвежката записа два пропуска на рубежа и приключи на 48 секунди зад Херман.

Лиза Витоци (Италия) завърши четвърта с 19 точни изстрела, следвана от Марен Хамершмид (Германия) с две грешки. Надежда Скардино (Беларус) повали всички мишени и се придвижи до шестото място (прогресира с шест позиции).

Единствената българка в старта Емилия Йорданова въртя четири наказателни обиколки и приключи 51-а с изоставане от повече от пет минути.

В генералното класиране Бреза ще облече жълтата фланелка на лидер, след като има 142 точки, Херман е втори със 138. Скардино е трета със 127.