Белогорие се оказа твърде силен за ЦСКА

Публикувано в: Волейбол, Избрано
21:44, 7 дек 2017, Автор: , Преглеждания:53

ЦСКА

ЦСКА започна със загуба участието си във втория по сила европейски клубен турнир за CEV Къп.

Момчетата на Александър Попов паднаха от руския гранд Белогорие (Белгород) с 0:3 (23:25, 20:25, 18:25) гейма в първия мач от 1/16-финалите на турнира, игран тази вечер пред над 1000 зрители в зала „Универсиада“ в София.

Яни Георгиев, Тодор Костов и резервата Иван Крачев завършиха с по шест точки за българския тим.

За гостите националът Николай Николов наниза 10 точки. Най-резултатен с 12 бе Ян Йерешченко.

Реваншът е на 19 декември (вторник) от 17,00 часа българско време в Белгород. Белогорие се нуждае само от два спечелени гейма, за да се класират напред.

Победителят от този двубой ще играе на 1/8-финалите за Купата на CEV срещу победителя от двойката между израелския Апоел (Мате-Ашер Акко) и чешкия Ижхострой (Чешке Будейовице).