Лудогорец продължава напред в Европа след измъчено реми

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Футбол България
22:57, 7 дек 2017, Автор: , Преглеждания:189

Лудогорец

Отборът на Лудогорец се класира за 1/16-финалите на Лига Европа, след като завърши 1-1 с Хофенхайм на „Рейн Некар Арена“ в среща от група C.

Гостите започнаха силно мача, но след първия четвърт час, незнайно защо, предоставиха инициативата на съперника си. В 25-ата минута германците откриха резултата при първия шанс. Жул получи топката вдясно, след което чукна към Хак, а той подаде отлично за Охс. Младият халф се разписа с удар от десетина метра – 1-0.

В началото на второто полувреме Хофе можеше да удвои след чудесен рейд на Хак. Младокът направи за смях Пластун с два финта, но ударът му бе спасен от Ренан.

В 62-ата минута Марселиньо даде прекрасен пас към Вандерсон, който се измъкна от защитник на домакините, игра и с ръка, но това остана незабелязано от съдийската бригада. Бразилецът си нагласи топката и с елегантен шут изравни за 1-1.

В 73-ата Мисиджан получи топката от Вандерсон, но от малък ъгъл отправи неточен изстрел по диагонала.

В 83-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко, след като Кешеру изрита без топка Бичакчич и заслужено бе пратен под душовете с директен червен картон.

В последните секунди на мача Мисиджан можеше да донесе победата на „орлите“, но не успя да отбележи на празна врата.

В крайното класиране Лудогорец е втори с девет точки, Брага спечели групата с 10. Истанбул е трети с осем, Хофе е на дъното с пет.