Левски с чиста победа в Кърджали

20:50, 8 дек 2017, Автор: , Преглеждания:35

Левски

Левски постигна шеста победа в Суперлигата, след като надделя категорично над Арда (Кърджали) с 3:0 (25:21, 25:21, 25:22) гейма в двубой от 11-и кръг, игран в зала „Арпезос“.

Волейболистите на Владимир Николов доминираха изцяло в първата част, след което позволиха на съперника си да поведе на няколко пъти. Въпреки това „сините“ показаха здрави нерви и успяха да извоююват чиста победа.

Най-резултатен бе Смилен Мляков с 15 точки (1 ас, 3 блокади), 13 добави Александър Кордев (2 блокади). За Арда Кирил Хаджиев завърши с 12 точки (1 блокада).

След този успех Левски заема шеста позиция в класирането със 17 точки (6 победи, 5 загуби), Арда е на дъното с 5 точки и без успех до момента.

В следващия кръг „сините“ излизат срещу Монтана, а тимът от Кърджали приема Марек Юнион-Ивкони. Двубоите са на 15 декември (петък).