Ботев с класика срещу Етър

Публикувано в: Ботев Пловдив, Етър, Избрано, Футбол България
17:58, 9 дек 2017, Автор: , Преглеждания:24

Ботев

Отборът на Ботев Пловдив надигра Етър с 3-0 в среща от 20-ия кръг на Първа лига, играна на стадиона в Коматево.

Домакините откриха резултата още в осмата минута. Защитата на „болярите“ не изчисти добре топката при едно центриране от фаул и кълбото стигна до Серкан Юсеин, който с чудесно воле извън пеналта намери мрежата зад Иванов – 1-0.

В 26-ата минута „канарчетата“ удвоиха аванса си. Дуде Н’Донгала получи пас вляво, след което нагласи топката на десния си крак и с прецизен шут доведе резултата до 2-0.

Малко след това Ботев остана с човек по-малко, след като Серкан получи втори жълт картон за нарушение срещу Ивайлов.

В 50-ата минута Цветомир Панов проби отдясно, напредна спокойно и в крайна сметка шутът му се озова в мрежата на Етър за класическото 3-0.

В 59-ата и гостите останаха с 10 човека на терена, след като Иван Скерлев получи втори жълт картон.

След този успех Ботев вече е пети с 32 точки, докато Етър е 12-и с 18 пункта.