Славия отказа Левски от титлата

Публикувано в: Избрано, Левски, Славия, Футбол България
20:31, 9 дек 2017, Автор: , Преглеждания:71

Левски

Отборите на Славия и Левски завършиха наравно 1-1 в среща от 20-ия кръг на Първа лига, играна на „Васил Левски“.

„Сините“ поведоха още в 17-ата минута. Цветкович пресече пас на Абуд и подаде към Прохазка, който от своя страна изведе Серджиу Буш сам срещу вратаря и румънецът пусна технично топката покрай Стерякис за 1:0.

В началните минути след почивката Левски заигра по-активно и в 55-ата минута организира добра атака отляво. Тогава Буш получи извеждащ пас, но центрирането му не намери негов съотборник.

В 61-ата минута двата тима си размениха по един шут от дистанция. Първо резервата Владислав Узунов стреля в аут, а в ответната атака същото стори и Буш.

В 75-ата Галин Иванов направи рейд в пеналта на гостите, премина трима съперници, но от 6-7 метра не улучи рамките на вратата.

В 82-ата минута Орачев изчисти топката в главата на Узунов, след което кълбото попадна в Андреа Христов. Младият защитник не се поколеба и с мощен шут от 12 метра реализира за 1-1.

След това реми Левски остава трети с 39 точки, а Славия е осми с 24.