Тотнъм прегази „грънчарите“

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
20:00, 9 дек 2017, Автор: , Преглеждания:26

Тотнъм

Отборът на Тотнъм записа лесна победа с 5-1 над Стоук Сити на „Уембли“ в среща от 16-ия кръг на Висшата лига.

Домакините успяха да поведат в средата на първото полувреме, когато Хьон-Мин Сон центрира от левия фланг и Райън Шоукрос си отбеляза автогол. След попадението „шпорите“ имаха няколко страхотни възможности за втори гол, но Сон и Хари Кейн направиха непростими пропуски.

В 53-ата минута Али изведе Сон сам срещу вратаря и корейският нападател реализира за 2-0. Секунди след това Дейвис центрира отлично от лявото крило и Кейн се разписа с удар с глава.

В 65-ата минута Едуардс изчисти топката пред погледа на Сон, но кълбото се озова в Кейн, който с прекрасен шут доведе нещата до 4-0. В 74-ата Сон пусна перфектен пас към Ериксен и датчанинът реализира за 5-0.

В 81-ата минута вратарят на домакините Йорис сбърка при един корнер и Шоукрос вкара с глава за 1-5.

След успеха Тотнъм се изкачи на пето място с 28 точки, а „грънчарите“ са 15-и с 16 пункта.

Бърнли – Уотфорд 1-0

Кристъл Палас – Борнемут 2-2

Хъдърсфийлд – Брайтън 2-0

Суонси – Уест Бромич 1-0