Жиру донесе точка на Арсенал на „Сейнт Мерис“

15:55, 10 дек 2017, Автор: , Преглеждания:32

Чарли Оустин

Отборите на Саутхемптън и Арсенал завършиха наравно 1-1 в ранния неделен мач от 16-ия кръг на Висшата лига, игран на „Сейнт Мерис“.

Двубоят започна перфектно за домакините. В третата минута Мертезакер подари топката на Тадич. Сърбинът изведе много добре Чарли Остин, който завърши хладнокръвно – 1:0.

Две минути след това Тадич и Остин повториха упражнението, но този път нападателят на „светците“ не успя да преодолее Чех, който спаси.

В 32-рата минута Форстър спаси Саутхемптън от сигурен изравнителен гол, след като изби с една ръка точен удар на Рамзи, след който топката бе насочена до дясната греда. Това бе и най-добрата ситуация, която гостите създадоха до момента.

В 41-вата минута Лаказет получи от Бейерин около точката за изпълнение на дузпа, но французинът стреля много неточно, пращайки топката високо над вратата.

В 62-рата минута удар на Ромеу от 25 метра рикошира в гредата и излезе в аут. Малко след това Редмънд излезе очи в очи с Чех, но изстрелът му премина встрани от далечната греда.

В 84-ата минута Алексис Санчес стреля опасно от фаул, но Форстър бе на мястото си и изби.

Четири по-късно Алексис сложи топката на главата на резервата Оливие Жиру и французинът отбеляза изравнителното попадение – 1-1.

След това реми Саутхемптън е десети с 18 точки, Арсенал е пети с 29.