Локо Пловдив измъкна точка в Русе след два корнера

Публикувано в: Дунав, Локомотив Пловдив, Футбол България
16:00, 10 дек 2017, Автор: , Преглеждания:24

Локо Пловдив

Отборите на Дунав и Локомотив Пловдив завършиха наравно 2-2 в ранния неделен мач от 20-ия кръг на Първа лига.

Домакините от Русе поведоха в самото начало на второто полувреме. Будинов намери Шопов на дъгата на пеналта, след което последният подаде вдясно към Ненов. Крилото отбеляза с едно докосване за 1-0.

В 52-ата минута Ненов се отличи и с асистенция, след като подаде прекрасен извеждащ пас към Будинов. Гологлавият нападател напредна сам и реализира безкомпромисно за 2-0.

Осем по-късно гостите намалиха пасива си. Везалов свали топката с глава към Марчев след изпълнение на корнер, а нападателят се разписа от няколко метра.

В 87-ата минута Райков центрира от ъглов удар и тунизийският нападател Халед Аяри отбеляза с глава за 2-2. Това бе и първи гол за футболиста на „смърфовете“ в Първа лига.

След равенството Локо е на девето място с 23 точки, докато Дунав е 13-и с 15 пункта.