Лудогорец ще зимува на върха в Първа лига

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Пирин Благоевград
19:22, 11 дек 2017, Автор: , Преглеждания:105

Лудогорец

Отборът на Лудогорец ще зимува на върха в Първа лига, след като в последния мач от 20-ия кръг се наложи с 2-0 като гост на Пирин на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград.

Гостите можеха да поведат още в петата минута след изстрел на Кампаняро, но стражът на домакините изби. В 12-ата Лукоки бе забравен от защитата на Пирин, но от няколко метра ударът му мина покрай страничната греда.

В 31-ата минута Кешеру откри резултата от фаул. Румънецът стреля изненадващо от свободния удар, след стената на „орлетата“ се разкъса и Макенджиев нямаше време за реакция – 1-0.

Само секунди по-късно преднината на шампионите стана два гола. Саша центрира от десния фланг, Кешеру свали с глава към Лукоки, който от няколко метра не сбърка – 2-0.

В 64-ата минута Мисиджан направи чудесен рейд около пеналта, след което навлезе вътре, но ударът му бе слаб и Макенджиев улови кълбото.

След успеха Лудогорец се завърна на върха в класирането с 48 точки, следван от ЦСКА с 47. Пирин е 11-и с 19.