Ботев е първият полуфиналист за Купата

Публикувано в: Ботев Пловдив, Избрано, Футбол България
19:29, 12 дек 2017, Автор: , Преглеждания:65

Петков

Отборът на Ботев Пловдив се класира за полуфиналите на Купата на България, след като разби с 5-0 тима на Литекс на стадиона в Коматево.

Домакините откриха резултата в 14-ата минута, след като Дуде Н’Донгала центрира отлично от левия фланг към Стивън Петков, който с глава прати топката в мрежата – 1-0.

В 29-ата минута Бризола намери чудесно Неделев в наказателното поле, а звездата на пловдивчани подаде към свободния Петков, който вкара за 2-0 на празна врата.

Минута преди почивката Неделев отново влезе в ролята си на асистент, след като този път осигури перфектна топка за Бризола. Последва негов диагонален изстрел, който завърши с гол.

В 64-ата минута Ботев получи дузпа, след като Иван Иванов събори Густафо в наказателното поле. За деянието си защитникът получи втори жълт картон. Петков бе точен от бялата точка за 4-0.

Три минути преди края любимецът на бултрасите Тодор Неделев също се разписа с хубаво попълнение от 19 метра. Той получи подаване от резервата Тони Тасев и техничен удар от границата на наказателното поле прати топката за пети път в мрежата на ловчанлии.