Страши и Хемик започнаха с чиста победа в Шампионската лига

11:54, 13 дек 2017, Автор: , Преглеждания:40

Хемик

Отборът на Хемик (Полице) започна с лесна победа участието си в Шампионската лига. Полякините биха без проблеми като гости сръбския Визура (Рума) с 3:0 (25:17, 25:21, 25:14) гейма в мач от 1-ия кръг в Група С, в която е и българският Марица.

Българската националка Страшимира Симеонова влезе за малко като резерва за Хемик във втория гейм и се отчете само с два начални удара.

Най-полезна за полския тим бе Катаржина Гайгал-Аниол с 13 точки, а Наталия Меджик добави още 10 за победата.

За домакините от Визура Сладяна Ерич отбеляза 11 точки, докато Катарина Лазович се отчете с 10.

Във втория кръг Хемик ще бъде домакин на Динамо, където играе националката Елица Василева, а Визура ще гостува на Марица. Срещите са след Нова година на 10-и и 11-и януари (сряда и четвъртък).