ЦСКА елиминира Лудогорец след здраво съдийско рамо

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Футбол България, ЦСКА
20:07, 14 дек 2017, Автор: , Преглеждания:290

ЦСКА

Отборът на ЦСКА се класира за полуфиналите на Купата на България, след като надделя с 2-1 над шампиона Лудогорец на стадион „Българска армия“ в най-интересния четвъртфинален сблъсък.

Срещата започна по най-добрия начин за „червените“ – с гол още в деветата минута. Николай Бодуров се пребори с двама съперници в центъра на терена, след което оправи снаряд от около 40 метра, за да намери горния десен ъгъл на заспалия Хорхе Браун.

В 24-ата минута Раул Лое стреля отлично с глава след центриране от фаул, но Браун този път внимаваше и успя да избие топката, която се бе насочила в долния му ляв ъгъл.

В 34-ата домакините сбъркаха в своята половина и топката бе подадена към Марселиньо, който бе съборен от Александър Дюлгеров в наказателното поле и реферът даде дузпа. Козмин Моци бе точен от бялата точка за 1-1.

Четири минути след почивката Александър Барт гушна Върджил Мисиджан, който оставаше сам срещу вратаря, но реферът показа само жълт картон на френския бранител.

В 59-ата Джоди Лукоки пропусна да накаже неразчетено озлизане на Черняускас. Вратарят на ЦСКА посрещане Лукоки извън пеналта, а крилото прехвърли литовеца, топката се тупна около малкия пеналт, след което нацели напречната греда.

В 71-ата минута Мисиджан подаде отлично за Марселиньо, който от десетина метра стреля в тялото на Черняускас. Само секунди след това Лукоки вкара с глава след центриране на Мисиджан, но правилно бе вдигнат флаг за засада.

В 80-ата Браун отново се намеси левашки при центриране на Меркадо и Каранга можеше да отбележи, но пред него Натанаел изчисти с акробатичен удар.

Двубоят влезе в продължения и в 96-ата минута Каранга изведе страхотно Десподов и българският играч се разписа с елегантен шут за 2-1.

В 109-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко, след като Натанаел удари без топка Десподов и заслужено получи червен картон.

Последваха два поредни шанса за гол пред Каранга, но вратарят на гостите най-накрая се намеси адекватно.