Сити разкова Тотнъм за 16-а поредна победа

21:27, 16 дек 2017, Автор: , Преглеждания:12

Сити

Отборът на Манчестър Сити продължава с шампионския си път във Висшата лига, след като записа победа с 4-1 над Тотнъм на „Етихад“ в супердербито на 18-ия кръг.

Домакините започнаха отлично мача и още в 15-ата минута Илкай Гюндоан се разписа с удар с глава след центриране от корнер на Лирой Сане.

В средата на първото полувреме Серхио Агуеро бе изведен вляво и отправи мощен удар, но Лорис внимаваше и изби топката.

В 55-ата минута Хари Кейн стреля силно от двайсетина метра, но Едерсон отрази с една ръка. Интересното е, че малко преди това Кейн извърши много груб фаул, за който получи само жълт картон.

В 67-ата Лирой Сане проби в наказателното поле на „шпорите“ и шутира добре, Лорис спаси с една ръка, а след това Рахийм Стърлинг направи непростим пропуск при добавката, след като стреля неточно от 7-8 метра.

В следващите секунди Деле Али влезе доста твърдо в краката на Кевин де Бройне, но също се размина само с жълт картон.

В 71-ата минута де Бройне довърши гостите, след като бе изведен вляво и със страхотен изстрел от 8 метра не остави шанс на Лорис – 2-0.

В 75-ата Фертонген препъна де Бройне в наказателното поле и реферът даде дузпа. Габриел Жезус стреля от бялата точка, но улучи страничната греда, а след това Стърлинг шутира над вратата при добавката.

В 81-ата минута „гражданите“ стигнаха до трети гол след чудесна атака. Гюндоан намери Сане вляво, а германецът центрира успоредно към Стърлинг, който с лекота вкара за 3-0.

В последната минута Дайър направи детинска грешка, след което Стърлинг преодоля Лорис и отбеляза за крайното 4-0.

В добавеното време гостите реализираха почетен гол след хубав изстрел на Ериксен в долния ляв ъгъл на Едерсон.

След успеха Сити има 52 точки, записвайки 16-а поредна победа. Тотнъм е седми с 31.