Левски удари чисто ЦСКА и достигна до финала за Купата

Публикувано в: Волейбол, Избрано
20:58, 22 дек 2017, Автор: , Преглеждания:95

Левски

Отборът на Левски ще срещне Марица в битката за златото в турнира за Купата на България. Волейболистките на Радослав Бакърджиев взеха „вечното дерби“ с ЦСКА с 3-0 (29-27; 25-19; 25-20) гейма в зала „Иван Вазов“ в Стара Загора.

„Сините“ дръпнаха в началото с 6-2 и Юлия Иванова взе ранно прекъсване. Гунчева продължи с добрите си сервиси, а резултатът набъбна до 8-2. „Червените“ постепенно намалиха пасива си – 11-12, което накара Радослав Бакърджиев също да иска почивка. ЦСКА на два пъти успя да дръпне с четири точки, но Левски съумя да настигне съперника си. Последва драматичен край, който бе в полза на „сините“ – 25-19.

Във втората част Левски бе далеч по-стабилният отбор. Първото техническо дойде при 8-7, а след това момичетата на Радо Бакърджиев увеличиха аванса си до 17-10. ЦСКА съумя да намали изоставането си до 4 точки, но волейболистките в синьо затвориха гейма при 25-19 след ас на Катрин Димитрова.

В началото на третата част „червените“ дръпнаха с 5-3, но последваха пет поред за съперника и 8-5 за Левски при техническото. Разликата скочи до 11-6, но веднага ЦСКА се върна в гейма при 9-11 и Бакърджиев взе таймаут. Момичетата на Юлия Иванова изравниха резултата за 14-14 след блок срещу Кръстева. Ас на Дошкова доведе резултата до 17-15, но „сините“ обърнаха нещата в своя полза за 20-17. Срещата приключи след 25-20.

В утрешния финал Левски ще срещне Марица, който по-рано днес победи Раковски с 3-0 гейма.