Обрати и шест гола на Арсенал – Ливърпул

23:43, 22 дек 2017, Автор: , Преглеждания:17

Месут Йозил

Отборите на Арсенал и Ливърпул завършиха наравно 3-3 в първия сблъсък от 19-ия кръг на Висшата лига, игран на „Емирейтс“.

Срещата започна равностойно, а първата ситуация се откри пред гостите в средата на първото полувреме. Робъртсън центрира от левия фланг към задната греда, където Фирмино бе забравен от защитата на домакините и стреля с глава, но Чех изби в корнер.

Малко след това Фирмино отново засече топката с глава, но този път ударът му бе по диагонала. Топката обаче мина на сантиметри от десния стълб на Чех.

В 26-ата минута Сала получи топката вдясно и центрира към Коутиньо, който с много елегантен удар с глава прехвърли Чех за 1-0.

В 33-ата Фирмино получи пас вляво, финтира Бейерин и шутира към левия ъгъл на Чех, но над вратата.

Секунди преди почивката Косчелни се подхлъзна и топката отиде в Сала, той не успя да преодолее Чех. Топката отиде към Мане, който пробва ефектна ножица, но кълбото мина над напречната греда.

Седем минути след началото на второто полувреме Фирмино подаде отлично към Сала в центъра на наказателното поле, а националът на Египет реализира елегентно за 2-0.

В следващата атака Арсенал намали пасива си. Бейерин сложи топката на главата на Санчес и чилиецът реализира от няколко метра.

В 56-ата минута Джака стреля от сериозна дистанция, а Миньоле се намеси изключително калпаво, позволявайки резултата да бъде изравнен – 2-2.

В 58-ата обратът вече бе пълен. Лаказет намери Йозил зад защитата на Пуул, а германският национал се разписа от малък ъгъл за 3-2.

В 62-ата минута Мане стреля от въздуха след отлично подаване на Коутиньо, но Чех отново показа високата си класа, за да избие топката.

В 71-ата Фирмино получи топката от Джан и шутира от границата на пеналта, Чех отрази кълбото, но въпреки това то се озова в мрежата на „топчиите“ – 3-3.

След това реми Ливърпул е четвърти с 35 точки, а Арсенал е пети с 34.