Барса с историческа победа на „Бернабеу“

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
15:57, 23 дек 2017, Автор: , Преглеждания:92

Меси

Отборът на Барселона спечели голямото дерби на Испания, след като надигра Реал Мадрид с 3-0 на „Сантяго Бернабеу“ в среща от 17-ия кръг на Ла Лига. По този начин каталунците записаха историческа трета поредна победа като гост на „белия балет“, което се случва за първи път в „Ел Класико“.

Още във втората минута Роналдо вкара гол с глава, но попадението бе правилно отменено заради засада на португалската звезда. Последваха доста спокойни минути, в които нямаше нито едно положение за гол.

Едва в 30-ата минута Паулиньо получи страхотен пас в наказателното поле на Реал и стреля красиво от въздуха, но Кейлор Навас бе на мястото си и изби топката в корнер.

Домакините отговориха с пробив на Роналдо вляво, след който Кристиано шутира по диагонала, но тер Стеген се намеси решаващо, отразявайки кълбото с крак.

В 42-ата минута Марсело центрира остро от левия фланг, а Карим Бензема засече топката с глава от десетина метра, но кълбото попадна в страничната греда.

В 54-ата минута Барса организира страхотна атака. Иван Ракитич проби през центъра, след което подаде вдясно към Сержи Роберто. Бранителят веднага намери Луис Суарес и уругваецът се разписа с лекота за 1-0.

В 63-ата минута битката бе решена. Суарес не успя да преодолее вратаря Навас, след което последва негова добавка, която нацели страничната греда. Топката попадна в Паулиньо и ударът му бе избит с ръка от Карвахал – червен картон за защитника и дузпа за Барса. Меси бе безкомпромисен и доведе нещата до 2-0.

В 78-ата Гарет Бейл можеше да намали пасива на „белите“, но стреля слабо и тер Стеген спаси. В добавеното време Меси подаде страхотно към Андре Гомеш, който шутира разочароващо, останал сам срещу Навас. Секунди по-късно резервата Видал се възползва от подаване на Меси и оформи крайното 3-0.

След успеха Барса има 45 точки и остава убедителен лидер в класирането. Реал е четвърти с 31 пункта и мач по-малко.