„Карамелен“ бетон спря Челси

16:27, 23 дек 2017, Автор: , Преглеждания:28

Еден Азар

Отборът на Челси направи нова грешна стъпка във Висшата лига, след като завърши при 0-0 като гост на Евертън на „Гудисън Парк“ в двубой от 19-ия кръг.

Още в десетата минута Ягиелка спаси Евертън от сигурен гол, чистейки на два пъти от голлинията след удари на Бакайоко и Вилиан. Няколко минути след това и Пикфорд се намеси, избивайки с една ръка шут на Азар.

Десет минути преди почивката Пикфорд отново показа класа, след като изби силен удар на нахлулия в наказателното поле Педро.

Още в първите секунди на второто полувреме лондончани създадоха още две чисти ситуации. Пикфорд изби изстрел на Педро, а Уилямс блокира пред голлинията добавката на Алонсо.

В 66-ата минута стражът на Евертън за пореден път се намеси, като този път спаси шут на Азар по диагонала.

В 76-ата Моузес центрира остро от дясното крило, а Ашли Уилямс се опита да изчисти, но вместо това нацели горната греда на собствената си врата.

След това реми Челси остава трети с 39 точки, докато Евертън е девети с 26.